Upoważnienie do zezłomowania pojazdu, upoważnienie do złomowania samochodu

Upoważnienie do zezłomowania pojazdu

Niekiedy zezłomowanie naszego samochodu przysporzyć nam może niemałych problemów. Dzieje się tak głównie w przypadkach, w których auto posiada więcej niż jednego właściciela. Oczywiście jeśli współwłaścicielem jest ktoś, z kim jesteśmy w stałym kontakcie, kto oczywiście nie wyraża żadnych przeciwskazań do wykonania tego procesu wystarczy, aby wraz z nami udała się do stacji demontażu pojazdów, aby na miejscu dopełnić wszystkich formalności. Przy sobie należy mieć wówczas niezbędną do złomowania dokumentacje samochodu oraz dowody osobiste. Jeśli z różnych, na przykład zdrowotnych powodów współwłaściciel nie może stawić się z tobą na miejscu wystarczy, aby przygotował upoważnienie do zezłomowania pojazdu

Upoważnienie do złomowania samochodu

Upoważnienie do złomowania samochodu zawierać powinno wszystkie informacje z nim związane (czyli VIN, numer rejestracyjny, markę i model) oraz wasze adresy, pesele i numery dowodów.

Upoważnienie do złomowania auta

Przykładowe upoważnienie do złomowania auta znaleźć możesz na wielu stronach internetowych. Niestety czasem zdarzają się także takie przypadki, że współwłaściciel samochodu nie żyje, co znacznie komplikuje cały proces. W takiej sytuacji należy bowiem najpierw uzyskać sądowne potwierdzenie, że jesteśmy jedynymi właścicielami, co upoważnia nas do podjęcia decyzji o złomowaniu. Jeśli natomiast osoba zmarła była jedynym właścicielem pojazdu należy założyć sprawę spadkową a dopiero następnie dopełnić wszystkich formalności.